www.mikovice.eu

M2.png
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
 
     Vítají Vás internetové stránky Míkovic. Jsme malá obec s rozšířenou působností města Uherského Hradiště a nedávno jsme oslavili už 750 let od první historické zmínky která se o nás vede.
 
     V Míkovicích žije přibližně jeden tisíc obyvatel a velká část z nich se aktivně podílí na pořádání, nebo se alespoň účastní nejrůznějších akcí. Jak už to tak na Moravském Slovácku bývá, jsme velmi úzce spjati s folklórem a vším, co s tím souvisí. Každoročně se u nás pořádají Hody s právem, Dožínky nebo Fašank. Působí zde několik kulturních spolků jako například Mužský nebo Ženský pěvecký sbor,v Míkovicích má své kořeny také cimbálová muzika Burčáči. Budova místního kulturního zařízení spadá samosprávou pod Klub kultury města Uherského Hradiště a prošla před nedávnem rekonstrukcí. Prostory zde je možné si jednotlivci pronajmout pro pořádání nejrůznějších akcí. Více podrobností naleznete v sekci kultura a MKZ.
     Z hlediska občanské vybavenosti máme vlastní mateřskou školku, zdravotní středisko, obchod a pohostinství. V sekci současnost je možné najít všechny firmy a služby, které v Míkovicích působí. V Míkovicích byla roku 1941 vysvěcena kaple svaté Anežky České, která ale spadá pod farnost sousedního města Kunovice, odkud k nám také každou neděli dojíždí sloužit mši svatou tmější farář Jaroslav Polách.

     Míkovice nabízí svým obyvatelům také širokou paletu možností sportovního vyžití. Za Míkovicemi, směrem k přehradě bylo před nedávnem vybudováno nové multifunkční hřiště s umělým povrchem, sloužící například ke hraní fotbalu, nebo jiných míčových her. Ještě ktaší historii má pak bikrosová terénní dráha pro milovníky BMX. Vedle hasičské zbrojnice v centru obce je další, malé, dříve tenisové hřiště s asfaltovým povrchem, které dnes slouží spíš jako skatepark pro naše dorostence, kteří jdou ve věci utužování ducha takříkajíc s dobou. Více o sportovních aktivitách se můžete dočíst v sekci sportu.
     Míkovice jsou jednou ze sedmi částí okresního města Uherského Hradiště. Dále je v Uherském Hradišti evidováno 6 částí obcí, 222 ulic, 4 222 adres. V Uherském Hradišti je k trvalému pobytu přihlášeno 26 497 obyvatel, z toho je 10 971 mužů nad 15 let, 1 684 chlapců do 15 let, 12 166 žen nad 15 let, 1 676 dívek do 15 let. V Míkovicích je evidováno 8 ulic a 301 adres. Počet obyvatel je 981.
     
     Seznam ulic
            Díly
            Hlavní
            Lesní
            Na příkopě
            Partyzánská
            Podboří
            Příkrá
            Radovy
            U mlýna

 poloha
 Severní šířka GPS
 49°   2´  8.52´´ 
 Východní délka GPS
 17° 30´ 11.76ˇˇ
 Rozloha katastru
 3.22km2
 Průměrná nadmořská výška 
 185 m.n.m.
  
 začlenění
 okres Uherské Hradiště 
 kraj Zlínský
 obec s rozšířenou působností         
 Uherské Hradiště
  
 úřady
 pověřený Uherské Hradiště
 stavební Uherské Hradiště
 matriční Uherské Hradiště
 finanční Uherské Hradiště
 katastrální Uherské Hradiště
 pozemkový Uherské Hradiště
 celní Uherské Hradiště
 Okresní soud
 Uherské Hradiště
 Vojenské správa
 Krajské vojenské velitelství Zlín
 
      Literatura a zdroje

      - stránky Ministerstva vnitra ČR, stav ke dni 7.4.2007

      - informace městského úřadu Uh. Hradiště, stav ke dni 5.6.2007

 
 

Vaše IP adresa

3.227.233.55

Hlášení místního rozhlasu

Kontaktní osoby:
Martina Hadašová
tel. 572 525 126
martina.hadasova@mesto-uh.cz
 
Ing. Iva Mošťková
tel 572 525 120
iva.mostkova@mesto-uh.cz 

Zápisy z jednání MK

Přímý odkaz na zápisy místní komise najdete ZDE
Přihlášení

Z galerie...

Vložit příspěvek