www.mikovice.eu

K3 .png
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
     
     V Míkovicích se zpívalo odedávna víc než v dědinách okolních. Bylo to zpívání svobodných chlapců a mladých ženáčů, nejen při slavnostních dnech, ale běžně za večerů na mostku před hospodou či při pochůzkách noční dědinou.
    
     Když se v šedesátých letech 20. století začaly tvořit slovácké krúžky, mužský pěvecký sbor v Míkovicích nebyl problém vytvořit, stačilo mu jen vlastně dát oficiální hlavičku, protože už existoval. Hlavním aktérem sboru byl Zdeněk Snopek, bývalý zpěvák a tanečník Hradišťanu a také vítěz okresní pěvecké soutěže o Slovácký koštéř.
      Poprvé oficiálně vystupoval MPS v roce 1971 na Kopaničářských slavnostech ve St. Hrozenkově, pak na Dolňáckých slavnostech v Hluku, na MFF ve Strážnici, nejvíc zpíval ale doma. V roce 1973 se účastnil zpívání při natáčení TV filmu o šlahačce - Vylévání chodníčků, v roce 1984 rovněž v TV pořadu o Jízdě králů ve Vlčnově.

      Oživení a nástup nové generace zpěváků zažil MPS v roce 1996, kdy zpíval při třicátém výročí vzniku CM Burčáci a od té doby se schází pravidelně - jak na zkouškách, tak při vystoupení na veřejnosti. Doma v Míkovicích od té doby pravidelně zpívá o fašanku, šlahačce, hodech a Vánocích. MPS má velkou podporu v CM Burčáci. V této společné sestavě jsou zváni velmi často na nejrůznější akce, někdy i nefolklorního rázu. A to právě pro jejich schopnost a umění navodit dobrou atmosféru i pro nefolkloristy.

      Byli už mnohokrát na MFF ve Strážnici, na Jízdě králů ve Vlčnově či Kunovicích. Dále se zúčastnil festivalu v Mělníku, St. Hrozenkově, na Javorině při setkání Čechů a Slováků, ve slovenské Očové, slovinském Kalu, Hluku, Lysé nad Labem, Praze, Ostrožské Lhotě, Vnorovech, Březůvkách, ve Velké nad Veličkou, Bukovanech, v Buchlovicích na kosení či žehnání vína. Přímo v Uherském Hradišti vystupuje několikrát do roka - na Slavnostech vína, velikonočním jarmaku, při besedě u cimbálu v Redutě apod.

      Současnými hlavními tahouny MPS jsou jeho organizační vedoucí Pavel Zpěvák a umělečtí vedoucí Jaroslav Snopek spolu s primášem CM Burčáci Fankem Ilíkem.

      Kontaktní spojení

      Pavel Zpěvák, Míkovice 201. Kontaktní formulář naleznete zde.

 
Přihlášení

Z galerie...

Vložit příspěvek