www.mikovice.eu

K2.png
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
    
     Zpívání "ženských" v Míkovicích bylo vždy výborné, takže bylo jen otázkou času, kdy to vypukne. Radost, živelnost, cit pro zpěv a tanec, společná zábava všech mladých, starších i těch nejstarších, tohoto "společenství", to je to, co se jen tak někde nezažívá, to musí mít Míkovjané v genech.
    
     Ženský pěvecký sbor vznikl dle neoficiálních informací z kruhu Ženského pěveckého sboru na truc Mužskému pěveckému sboru. Děvčata si řekla, že když mohou jejich chlapi, tak co by nemohli i ony a basta. Už je prý přestalo bavit sedět doma, když jejich chlapi pořád někde jezdí a užívají si. Jak to bylo ve skutečnosti, vypovídá zápis v kronice.
     "L.P. MCMXCVII   Prý to byla závist!?

     Chlapi se zase schází na zkoušce sboru. Co je to? Co to tlačí v žaludku? Ty budeš chodit zpívat a já budu sedět doma!? Toš to né!! Baby, budeme na Vánoce také zpívat. Obcházím dědinu a zvu ženy na zkoušku:"Proč ne, aspoň si pobeseduju. Sedím doma jak kvača." "Já už su stará." "Už sa těším." "Já? Né!" To byly reakce, ale tak to začalo. Nejdříve koledy, opakování písniček, sem tam si řekneme co je nového v dědině. Přijďte všechny mezi nás. Neseďte doma. Bude vám dobře jako je nám. Nyní už to nejsou jen koledy, ale podle kroniky spousta vystoupení a hlavně krásné zážitky. A ty nám nikdo nevezme!!!"

Jana Štěrbová

     Od té doby absolvoval Ženský pěvecký sbor již pěknou řádku vystoupení ať samostatných, či společných se svým mužským protějškem a samozřejmě s podporou jedné či druhé Míkovické cimbálové muziky. Jsou pravidelnými účastnicemi MFF ve Strážnici, Slavností vína v Uherském Hradišti, zazpívaly si na Mělnickém Vrkoči, Kopaničářských slavnostech ve Starém Hrozenkově, na festivalu národů v Kalu ob Soči ve Slovinsku, na Očovské folklórne hrudě, jízdě králů v Kunovicích, přehlídce sborů ve Vnorovech, či na Slavnosti bratrstva Čechov a Slovákov na Javořině. A to nepočítáme ty Míkovické fašanky, dožíňky, hody a koledování.

 
Přihlášení

Z galerie...

Vložit příspěvek