www.mikovice.eu

S1.png
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color
    
     Na tomto místě bychom vám chtěli přiblížit nepříliš rozšířené sportovní odvětví a to paraglidingové létání. Někdy v roce 2001 se v okolí Uherského Hradiště a Uherské Brodu zformovala skupina nadšenců a založili spolek s názvem Pterodaktyl Paragliding Lopeník. K dnešnímu dni čítá spolek na 28 mužských a 2 ženské členy. Z toho tři členové jsou z Míkovic.
 
     Základnou pro většinu startů se jim jak název napovídá stal Lopeník. Z něho Pterodaktylé startují k přeletům okolní krajiny, které přesahují i 90 kilometrové vzdálenosti a to pouze za pomoci termiky. Protože se v první řadě jedná o partu dobrých kamarádů, často pořádají kromě přeletů nejrůznější akce, většinou takzavaná diskuzní fóra. Svět je totiž plný problémů a všechny je nutné do detailu vzájemně konzultovat a v konečném důsledku na nad ně za pomoci nejrůznějších destilátů patřičně povznést.
 
     Jeden z členů, konkrétně Stařík pořádá také tandemové přelety, což by se pro vás mohlo na tomto místě stát jak výzvou, tak podnětem pro natradiční dárek. V každém případě ucelené informace o vzniku, současnosti, členech a vůbec všem, najdete na oficiálních stránkých Paraglidingového spolku, které naleznete zde. Pár fotek z přeletů a klubových akcí najdete samozřejmě také v naší galerii . Pro zpestření jsme zveřejnili také pár video ukázek. Ty najdete zde.

 
Přihlášení

Z galerie...

Vložit příspěvek